FIGYELEM! A FELNŐTTKÉPZÉSI AKKREDITÁCIÓ MEGSZŰNT! HELYETTE: FELNŐTTKÉPZÉSI ENGEDÉLY VAN. Ezek hasznos, régebbi cikkek a felnőttképzésről. Vannak tippek, amelyeket most is tudsz használni, ezzel időt és pénzt spórolva magadnak. Van, ami megváltozott. Konzultálj tanácsadóddal és nézz utána az infóknak!
2010. október 18., hétfő
Bődületes baromságok
Gondoltam, összegyűjtöm egy kellemes kis csokorba azokat a bődületes baromságokat, amelyek keringenek az intézményi akkreditációval kapcsolatban.
FIGYELEM: az alább felsoroltak baromságok, ahogy a cím is mondja. Pletykák, nulla valóságalappal, ezek NEM kellenek az akkreditációhoz. Jelen jogszabályok szerint.
Tévhitek. Aki komolyan veszi őket, magára vessen. Jó szórakozást! :)))
Bődületes baromság #1: "Az intézményakkreditációhoz kötelező az ISO."
Aha. Biztos egy ISO-ban érdekelt terjesztette el ezt, hihetetlen, amióta akkreditációval foglalkozom (2003.) azóta ez a baromság egy cseppet sem vesztett "népszerűségéből".
Bődületes baromság #2: "Az intézményakkreditációhoz kötelező a több év működés."
Ez még régen sem volt igaz, már nem is emlékszem, mikor, de mintha 2004. tájékán törölték volna el azt a régi szabályt, hogy 1 év működés kellett az akkreditációhoz. Most nem kell. Vadiúj céget is akkreditáltathatsz, 1 megvalósított programmal.
Bődületes baromság #3: "Az intézményakkreditációhoz kötelező alkalmazni a képzési vezetőt."
Aha. Ezt meg biztosan egy munkavállaló terjesztette el. :) A felnőttképzésben nem kötelező a képzési vezetőnek, vagy az oktatóknak alkalmazottnak lenniük, a megbízási és a vállalkozói szerződés is elfogadott.
Bődületes baromság #4: "Az intézményakkreditációhoz kötelező minden képzésemet programakkreditáltatni."
Aha. Ezt valószínűleg egy szakértő terjeszthette el, vagy egy képző, aki ilyetén módon akarta irtani a konkurenciát. :) Lényeg: az intézményakkreditációhoz egy darab képzési programot is bőven elég programakkreditáltatni, majd azt a képzést megvalósítani.