2013. október 8., kedd

Kell-e Neked az engedély?



Még frissek, ropogósak, pár naposak az új akkreditációhoz, a felnőttképzési engedélyhez kapcsolódó rendelettervezetek. A rendelettervezeteket el is küldtem az Informátor tagoknak. Akkor megígértem, hogy a holnapi Informátor számban elkezdem részletesen elemezni a tervezeteket. Ugyan ezek tervezetek, tehát részletek még változhatnak, de az irány jól látszik.

A holnapi Informátorban arról is lesz majd szó, hogy milyen hatással lesz ez az egész új helyzet az életedre, ha felnőttképzéssel foglalkozol. Mi lesz az, ami Rád vár, mi lesz az, amit nem tudsz kikerülni, milyen veszélyek és csapdák leselkednek majd Rád. 
Milyen csapdák?
Az új akkreditáció, a felnőttképzési engedély megszerzésének és megtartásának feltételei, a rendelettervezek alapján brutálisak. Nemcsak a megszerzésének feltételei, hanem főleg a megtartásának feltételei. Azért, hogy úgy tudd megtartani az engedélyt, hogy közben ne kapj a nyakadba borsos büntetéteseket. Csak akkor vágj bele, ha megtérül és/vagy az új felnőttképzési törvény alapján Neked kötelező.
Éppen ezért válaszút előtt állsz, ha felnőttképzéssel foglalkozol.
Olyan felnőttképzést akarsz folytatni, amelyik beletartozik a felnőttképzési törvény hatálya alá, vagy olyat, ami nem?

Leegyszerűsítve a kérdést: kell Neked az engedély, vagy sem? 
Engedély-e vagy sem? Olyan felnőttképzés, ami beletartozik a felnőttképzési törvény hatálya alá, vagy olyan, ami nem?

Ez a döntés megváltoztathatja az életed. Ehhez a döntéshez adok segédkezet a holnapi Informátor számban, elkezdem boncolgatni személyes szemüvegemen keresztül azt, hogy mi lehet az engedély hatása, mire számíthatsz.

Kellemes keddet kívánok,
Pásztor Eszter
Országos Felnőttképzési Szakértő
Ui: ajándék könyv a változások közepette, amely segíthet eldönteni, kell-e Neked az engedély, iratkozz fel és töltsd le.